Обладнання:

Коди УКТ ЗЕД у фіскальних чеках: на які товари слід зазначати?

Нагадаємо, що порядок проведення розрахунків через РРО передбачений Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР (далі – Закон № 265).
 
Наразі п. 11 ст. 3 Закону №265 визначає, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі зобов’язані, проводити їх через реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) з використанням режиму попереднього програмування найменування (для пального із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД).
 
Починаючи з 19.04.2020 р., відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» від 20.09.2019 р. №128-ІХ, зазначення коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД є вимогою для всіх підакцизних товарів у фіскальних чеках (п. 11 ст. 3 Закону № 265 у редакції від 19.04.2020р.).
 
Нормами Податкового кодексу України (далі - ПКУ) визначено, що підакцизні товари (продукція) – товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які ПКУ встановлено ставки акцизного податку. Ставки акцизного податку та коди товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД наведені у ст. 215 ПКУ.
 
Так, до підакцизних товарів належать:
  - спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво (крім квасу «живого» бродіння);
  - тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;
  - пальне;
  - автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для     перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів;
  - електрична енергія.
 
У разі, якщо розрахунки за ці товари проводитимуться готівкою або за допомогою платіжних карток, що вимагає застосування РРО, то в такий РРО необхідно застосувати режим попереднього програмування найменування таких товарів та їх кодів згідно з УКТ ЗЕД.
 
Про це нагадали податківці ДПС у Київській області.
 
Зауважимо, що за порушення вимог п. 11 ст. 3 Закону № 265 (у редакції від 19.04.2020 р.) передбачена відповідальність у вигляді фінансових санкцій у розмірі 300 нмдг (5100 грн.).
Джерело: https://www.medoc.ua