Обладнання:

Як вибрати торгові ваги? Рекомендації фахівця.

 

У даній статті мова піде про проблеми, пов'язані з вибором електронних ваг для продажу вагового товару на торговому об'єкті. Сучасна торгівля не може існувати без можливості реалізації вагового товару, починаючи від продажу продуктів харчування в магазинах, супермаркетах, ринках, і закінчуючи продажем речей в магазинах Second Hand.

Купуйте сертифіковані ваги!

Перед тим як купити електронні торгові ваги, потрібно чітко розуміти, що дане обладнання підлягає сертифікації в Укрметртестстандарті. Тому, всі без винятку торгові ваги повинні бути занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки. На сертифікованих вагах повинні знаходитися спеціальні пломби, із зазначенням даних про дату останньої повірки.

Так само, в паспорті електронних ваг повинна бути відмітка з точною датою останньої повірки. Повіряти торгові ваги потрібно один раз на рік.

Хочеться відзначити, що дешеві торгові ваги кустарного Китайського виробництва, що реалізуються на ринках і в сумнівних інтернет-магазинах, не мають жодних сертифікатів відповідності, і навіть не підлягають ремонту та обслуговуванню. На світлині - типові Китайські торгові ваги відкалібровані на обважування покупця (110г. на 1 кг).

 

 

Чи варто купувати продукти в магазині з такими вагами?

Нагадуємо, що за використання не сертифікованої ваговимірювальної техніки, законодавством передбачена адміністративна відповідальність.

 

 

Навіщо саме торгові ваги?

Основна відмінність торгових електронних ваг від інших типів електронних ваг - автоматичний розрахунок вартості покупки. Іншими словами, покупець бачить на індикаторі ваг не тільки точну вагу товару (як у випадку з механічними вагами) але і вартість цього товару за кілограм, і розрахункову вартість всієї покупки.

Вартість товару за кілограм вводить продавець з клавіатури електронних ваг. Це дуже зручно, так як покупок може бути кілька, а електронні ваги здатні розрахувати вартість всіх покупок і показати підсумкову суму для остаточного розрахунку з покупцем. Індикація у всіх торгових електронних вагах виконана з двох сторін; з боку покупця і з боку продавця.

Функціонал сучасних торгових ваг

Всі сучасні електронні торгові ваги мають ряд основних і додаткових функцій, наприклад:

Тара. Функція тарування широко застосовується для продажу товару в тарі. Наприклад, для продажу готових салатів у супермаркетах часто використовуються невеликі лоточки, які не повинні впливати на вагу товару, що продається. Тому, продавець спочатку ставить на платформу ваг порожній лоток, потім натискає на клавіатурі ваг кнопку "Тара". Показаники ваги обнуляються, і тепер можна зважувати  товар. Ваги покажуть чисту масу товару.

Розрахунок здачі. При підсумовуванні декількох покупок, електронні ваги здатні розрахувати не тільки підсумкову вартість всіх покупок, але і здачу. Продавець може вручну набрати на клавіатурі ваг суму грошей отриману від покупця, і здача відобразиться на індикаторі, як з боку покупця, так і з боку продавця. На жаль, найчастіше цей процес виконується за допомогою калькулятора, з усіма випливаючими звідси наслідками.

Хочеться нагадати, що згідно Правил торгівлі використовувати калькулятори при роботі з електронними вагами заборонено.

Розрахунок вартості штучного товару. До вартості вагового товару можна додати і вартість штучного товару, попередньо набравши його вартість і вказавши необхідну кількість.

Прямий доступ до ціни. Багато торгових ваг мають додаткові функціональні клавіші для програмування ціни товару за кілограм. Дуже зручно запрограмувати ціни ходових товарів під певні кнопки, і не набирати щоразу порядок цін вручну. Це економить час на обслуговування покупця уникаючи черг, і частково виключає можливість введення неправильної ціни.

Так само в деяких моделях ваг є специфічні функції, такі як:
   - облік проданих товарів за зміну;
   - ручне введення показань тари;
   - обчисленння маси товару з урахуванням процентної тари.

Який виробник краще?

Імпортні торгові ваги

На сьогоднішній день на ринку України присутні безліч моделей електронних торговельних ваг, як зарубіжних так і вітчизняних виробників. Як показує наш багаторічний досвід ремонту та обслуговування ваговимірювальної техніки, найкращим чином себе зарекомендували імпортні ваги, таких виробників як CAS (Південна Корея) Teraoka Seiko (Японія) Metler Tolledo (Швейцарія). Модельний ряд представлений широким асортиментом різних модифікацій ваг. На вибір покупця представлені моделі з різними типами плаформи, корпусу, індикації. Можна замовити ваги з інтерфейсом і вбудованим акумулятором. Нижче представлені одні з найпоширеніших моделей імпортних торгівельних ваг.

   Торгові ваги AP-15(M) фірми CAS             Digi DS-788 фірми Teraoka Seiko               Торгові ваги Tiger фірми Metler Tolledo

Ваги цих виробників мають дуже високий показник надійності і терміну експлуатації. Тому, не дивлячись на досить високу вартість, імпортні торгові ваги користуються великою популярністю у покупців, які цінують якість і надійність.

Українські торгові ваги

Україна на ринку торгових ваг представлена ​​такими виробниками як Промприлад (Вінниця), ІКС-Маркет (Київ), Атлас (Київ), Днепровес (Дніпропетровськ), Орізон-Універсал (Сміла), Дозавтомати (Кіровоград), Аксіс (Львів). Як правило, вітчизняний виробник надає споживачеві дуже широкий вибір моделей і модифікацій своєї продукції. Так само, безперечною перевагою перед імпортною продукцією, є можливість виготовлення ваг "під замовлення". Наприклад нестандартне колірне виконання, НГЗ, розмір платформи і т.д.                        

 

Ваги торгові ВТА-60-5

"ПромПрилад" (Вінниця)

Ваги торгові ВТНЕ/15Т2К

"Дозавтомати (Кіровоград)

Торгові ваги ICS NT      

IKC-маркет (Київ)        

 

Торгові ваги ВР 02 МСУ

Оризон-универсал (Сміла)

 

Не дивлячись на демократичні ціни, Українські ваги кращі за якістю від дешевих китайських ваг, і тому користуються великою популярністю серед покупців з обмеженим бюджетом.

І все таки, що вибрати?

Тепер безпосередньо про вибір. Як показує практика, основним критерієм при виборі торгових ваг все одно залишається ціна. Але хочеться  донести до покупців ще кілька важливих моментів, на які варто звернути увагу перед тим як купити торгові ваги.

Призначення. Що конкретно буде зважуватися на торгових вагах? Дуже часто покупці скаржаться на те що вийшли з ладу ваги з причини попадання вологи всередину корпусу. Хоча і всі торгові електронні ваги мають промисловий рівень пило і вологозахисту, все ж не варто купувати ваги для продажу живої риби явно не призначені для цього.

Формфактор. Торгівельні ваги бувають  декількох типів (класифікація суб'єктивна)  

 

 

Торгівельні ваги зі стійкою для індикації (стандартне виконання, підходить для більшості видів товару)


 

 

Торгівельні електронні ваги без стійки  (індикація вбудована в корпус ваг. Компактні моделі, підходять для виїздної торгівлі, торгівельних місць з обмеженим простором, ринки, кіоски),

 

 

 

Торгівельні електронні ваги з верхнім розташуванням клавіатури, з клавіатурою на стійці (якраз для продажу риби, сирого м'яса, сипучих продуктів. Волога не потрапляє на клавіатуру і всередину корпусу ваг, що значно збільшує термін служби обладнання).

 

 

       

                         Підвісні електронні торгові ваги для риби і сирого м'яса

 

 

Межа зважування. Торгівельні електронні ваги мають найбільшу межу зважування (НГЗ) 6, 15 або 30 кг. Як правило НГЗ 15 кг цілком вистачає для стандартних операцій з продажу вагового товару в звичайному магазині. Існують моделі з НГЗ 60, 150 і навіть 300 кг, які використовуються на складах оптової продукції а також  на оптових ринках.
Платформа. У всіх моделях сертифікованих електронних торгівельних ваг платформа виконана з харчової нержавіючої сталі. Існують моделі торгових ваг із збільшеною вантажоприймальною платформою. Такі ваги так само зручно використовувати для зважування сипучого товару (круп, цукру,риби, м'яса, сметани і т.д.)
Акумулятор. У багатьох моделях електронних ваг є вбудований акумулятор. Це дозволяє використовувати ваги при виїздній торгівлі, а також у випадках аварійного відключення електроенергії на торговому об'єкті. А досвідчений підприємець знає, чим загрожує відсутність електроенергії на торговій точці в години пік, або в передсвяткові та святкові дні.
Тип індикації. Індикація буває або світлодіодна, або рідкокристалічна. Не вдаючись у технічні подробиці, відзначимо, що світлодіодна індикація - яскрава, і буває різних кольорів. А рідкокристалічна споживає менше електроенергії, але гірше працює при мінусових температурах.
Інтерфейс для підключення зовнішніх пристроїв. У багатьох вагах є роз'єм для підключення переферійного обладнання. Як правило, це або комп'ютер, або касовий апарат, або принтер етикеток. Комп'ютер або касовий апарат підключаються до ваг при організації системи обліку продаж,а принтер етикеток призначено для маркування проданого товару.

Купуйте ваги у надійних постачальників!

У рамках даної статті порушені основні питання з вибором і покупкою торгових електронних ваг. Підібрати торгові електронні ваги можна самостійно, у нас на сайті, в розділі Ваги торгівельні. При виборі моделі, що Вас цікавить звертайте увагу на доступну комплектацію ваг, так як це може вплинути на остаточну ціну.

ТзОВ "Надзбруччя - Сервіс" майже 20-ть років є надійним постачальником вагового обладнання. На все обладнання надається гарантія 12 місяців, а наш сервісний центр надає послуги по гарантійному і післягарантійному сервісному обслуговуванні. Придбати товар можна оформивши заявку на нашому сайті, або безпосередньо в офісі, за адресою: м.Тернопіль, вул. С.Крушельницької, 18

В статті використано матеріали Дмитра Морозова, спеціаліста компанії СТЦ «Істок», м. Харків.